Horváthné Pákozdi Emese intézményvezető elmondása szerint minden évben fejlesztik a kiállításukat. „A napokban készült el a mezítlábas gázló, ahol a cipőt levéve átélhető a vízen való átkelés, a talpunkat simogató fű, homok és a kavicson járás élménye. A gázló különlegessége, hogy a folyót interaktív padlóvetítéssel szimuláltuk, ahol a sekély vízben halak úszkálnak, felette rovarok röpködnek és döngicsélnek, amelyek elúsznak, szétrebbennek az átkelő látogató elől”.

A gázló használata a legősibb átkelési módja egy folyónak. Ezen a sekély részen állatok és járművek is átkeltek, átgázoltak, innen is az elnevezés. Az átkelés olykor nem volt teljesen veszélytelen. A folyó elsodorhatta az átkelőket és felszerelésüket. Úgy tartják, hogy az átkelők a folyó istensége előtt tisztelegve és saját maguknak szerencséjét kérve, tárgyakat dobtak be a gázlókba. A kis vízmélységen túl a gyenge sodrás is fontos, ezért gázlók általában ott találhatók, ahol a folyó mindkét partja sík és a folyó széles. A legújabb játék egy cipő nélküli kalandra hív az élményközpont egyik elrejtett részébe, ahol át lehet élni, hogyan is kelhettek át őseink egy gázlón - mindezt most száraz lábbal.

A mosonmagyaróvári Futura Élményközpontot egy helyi tervező csapat, Fűzfa Zoltán vezetésével átalakította ki. A kiállítást végül négy emeleten, a négy őselem köré csoportosítva (víz, föld, levegő, tűz) építették fel, és több, a Szigetközt bemutató eszközt is elhelyeztek. Igyekeztek a természettudományok minden ágát érinteni úgy, hogy minél szélesebb korosztálynak nyújthassanak tartalmas szórakozást.

Található itt „Pániklabor”, ki lehet próbálni egy repülőgép vezetését, csapatépítő tréningeket tartanak benne, játékosan lehet felfedezni az elemek csodáit, 5D-s filmvetítéseket tartanak, egy-egy család szinte egy egész napot eltölt itt.