„Nagyon örülök, hogy a Jónak lenni jó! a média történetében egy picit előre tud lépni abban, hogy felvállalja a cukorbetegek megsegítésének ügyét” – mondta Siklósi Beatrix. Barkai László, a Magyar Diabetes Társaság elnökhelyettese felidézte, hogy a programsorozat ismert és hosszú időre tekint vissza, viszont a cukorbetegeknek még soha nem volt részük ilyen jellegű országos kezdeményezésben és támogatásban. A professzor kiemelte, hogy elsősorban a gyermek- és fiatalkori diabéteszesek és családjaik problémájára szeretnének a műsorban fókuszálni, ezen belül is az edukációs diabéteszes táborok kerülnek majd a középpontba.

„A betegségben élő gyerekekre minden eddiginél nagyobb figyelmet kell szentelni” – emelte ki Darabánt Judit, az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány kommunikációs igazgatója, hozzátéve, hogy tenni kell azért, hogy minél több diabéteszes gyerek részesülhessen abban a lehetőségben, amelyet az Erzsébet-táborok nyújtanak. Erős Antónia, az Egy Csepp Figyelem Alapítvány alapítója arról beszélt: ha valaki egy családban cukorbeteg, az egész család cukorbeteg lesz, ez amellett, hogy jelentős pszichés teher, szociális és anyagi terhet is jelent.

Cukorbeteg gyerekeknek és fiataloknak gyűjt idén a Jónak lenni jó!
 

 

„Eddig nem volt lehetőség arra, hogy az összes cukorbeteg gyerek, aki szeretne, eljuthasson ezekbe a táborokba” – emelte ki, és hozzátette: ezért is fontos, hogy a mostani adománygyűjtő kampány a diabétesz problémájára irányítja a figyelmet. A Jónak lenni jó! elnevezésű jótékonysági akció igyekszik minden évben a társadalom összes rétegét megmozgatni azzal, hogy sikeres vállalkozások és nagyobb cégek is adományoznak. A december 16-i egész napos műsorban több beszélgetést szól a társadalmi felelősségvállalásról, valamint arról, hogy a támogatott szervezet az élet különböző területein hogyan és kiknek segít, valamint a szolidaritás mellett hogyan tudják az emberek támogatni a rászorulókat.

A Jónak lenni jó! 2012-ben a Böjte Csaba szerzetes alapította Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára mintegy 100 millió forintot gyűjtött össze, 2013-ban a Katolikus Karitászt csaknem 120 millió forinttal sikerült támogatnia, 2014-ben a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetet segítették 167 millió forintnyi összegyűlt adománnyal, 2015-ben csaknem 225 millió forintot kapott a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, 2016-ban több mint 261 millió forintot gyűjtöttek a Magyar Református Szeretetszolgálatnak, a tavalyi adománygyűjtés is rendkívül sikeres volt a Magyar Máltai Szeretetszolgálat számára.

VIDEÓ ITT!